LUchtvaart Nationaal Antwerpen Kempen
LUNAK

FLY-IN KEIHEUVEL 2025
Lunak was op zaterdag 26 en zondag 27 juli 2025 aanwezig op de jaarlijkse Fly-In op Keiheuvel. Vorig jaar schreven we “We willen de organisatoren dan ook nu al aanmoedigen om ervoor te zorgen dat we in 2025 een minstens even goede Fly-In mogen bijwonen.” Of de organisatoren deze aanmoediging al dan niet in het achterhoofd hadden weten we niet, maar de 2025 Fly-In overtrof ruimschoots de geslaagde editie van 2024.
Aanvankelijk zag de weersvoorspelling voor het laatste weekend van juli er nochtans allesbehalve aanlokkelijk uit, maar naarmate het begin van de Fly-In naderde verminderde de dreiging van slecht (vlieg-)weer. Finaal hadden we op zaterdag een dag met aangename temperaturen en afwisselend wolken en zon. Dit resulteerde in een nagenoeg permanent komen en gaan van bezoekende vliegtuigen. Jammer genoeg zette deze trend zich niet door op zondag, waar een dikke wolkenlaag en één enkel regenbuitje het massaal toekomen van vliegende bezoekers verhinderde.
Zoals in eerdere edities waren ook dit jaar oldtimer auto’s massaal aanwezig. Zij konden op de twee dagen dan ook rekenen op een uitgebreide publieke belangstelling.
Wat op zaterdagochtend meteen opviel was de indrukwekkende vertegenwoordiging van Belgische SV-4’s, later op de dag trouwens aangevuld met nog enkele anderen. Ook de DHC1 Chipmunk wint aan populariteit in België, met de aanwezigheid van niet minder dan 4 Belgisch geregistreerde exemplaren (toegegeven, eentje daarvan vliegt vanuit Nederland). De vliegtuigspotters bleven misschien een klein beetje op hun honger zitten waar het een speciale of ongewone Fly-In deelnemer betreft, maar de bijna onafgebroken stroom aan landende, taxiënde of vertrekkende vliegtuigen maakte alles goed.
Als we even een persoonlijke selectie van highlights mogen geven voor zaterdag : Taylorcraft (Auster) Plus D PH-AOP, De Havilland Canada DHC1 Chipmunk OO-RAR, Stampe-Vertongen SV-4E F-AYRV, Oceanair TC-120 F-PREY, Saab 91D Safir D-EHPT, Bölkow Bo208C Junior PH-UPF, Great Lakes 2T-1A-2 PH-GLT, Cessna 140 PH-GAL, Ultralight Concept SV4-RS 88SO.
Op zondag was het, als gevolg van de weersomstandigheden, merkelijk rustiger zodat er slechts een beperkt aantal vliegmachines Keiheuvel bezochten. Zonder twijfel de meest opvallende daarvan was de Aerospatiale (tegenwoordig Airbus Helicopters) SA.341G Gazelle N341GG, geschilderd in een grijs camouflagepatroon.
Ondanks het ontbreken van een echte eyecatcher en het mindere weer op zondag blikken we met plezier terug op een geslaagde Fly-In. We zijn ervan overtuigd dat het in 2026 minstens even goed wordt!
(Tekst: Guido Van Roy - Foto’s: Marc Van Ryssel, Raymond De Clercq & Guido Van Roy)
Klik op de eerste foto voor de beelden van zaterdag, klik op de tweede foto voor de beelden van zondag.
![]()

