LUchtvaart Nationaal Antwerpen Kempen
LUNAK

![]()
HULPVERLENINGSEVENEMENT KAPELLEN
Zondag 21 september vond er in Kapellen een internationaal hulpverleningsevenement plaats. Normaal gezien gaat het over de jaarlijkse opendeur van Brandweer Kapellen maar ter ere van 160 jaar Brandweer Kapellen, 25 jaar Politiezone Noord en 10 jaar hulpverleningszones in België mocht het dit jaar wat meer en grootser zijn.
Heel de dag lang konden de bezoekers kennis maken met de werking van alle hulpdiensten, van dichtbij voertuigen en materiaal van vroeger en nu aanschouwen en talrijke demonstraties bekijken.
De afsluitende demonstratie was toch wel de meest uitgebreide met deelname van o.a. de Speciale Eenheden van België en Nederland.
Een gijzelingsactie in zaal LUX!
Een ware gijzeling vond plaats in gebouw LUX waar verschillende mensen aanwezig waren. 3 gewapende gijzelnemers drongen het gebouw binnen waarna er paniek ontstond en er zelfs enkele gewonden vielen door schoten die gelost werden.
Wat volgde was een prachtige samenwerking tussen al de verschillende hulpdiensten waaronder een spectaculaire dropping van speciale eenheden door de Nederlandse politiehelikopter op het dak van het gebouw.
Na een knap staaltje van teamwork eindigde deze gelukkig gesimuleerde actie met de nodige hulpverlening aan de al dan niet gewonde gijzelaars en het arresteren van de gijzelnemers. Eind goed al goed...!
Knap werk van alle deelnemende hulpdiensten maar ook van de acteurs en actrices die de rol van gijzelaar met veel overtuiging op zich namen!
Dank aan de Brandweer Kapellen voor de knappe organisatie!
(Tekst : Giano De Haasse - Foto's : Jean-Paul Salden en Giano De Haasse)
Klik op de foto hierna voor het beeldverslag van Giano en de ftoto's van Jean-Paul.
